Kwiecień 2024 | SKN BIOSUS laureatem FAST

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W świecie nauki, gdzie bioreaktory są na wagę złota (i to nie byle jakiego złota, ale tego z czekoladowych monet), trzy akademickie kluby naukowe: SKN Biosus, SKN Bioinformatyków i KN Bioaddmed, połączyły swoje siły, by stworzyć coś spektakularnego. Dzięki wsparciu finansowemu z programu FAST, organizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie, nasi trzej muszkieterowie nauki mogą przystąpić do pracy nad projektem BIOVERSE.

Ale czym jest Projekt BIOVERSE?? -  to nie tylko bioreaktor do hodowli mikroorganizmów z łatwo dostępnych i tanich komponentów. To będzie bioreaktor stworzony od podstaw, z miłością i precyzją godną szwajcarskiego zegarmistrza. Będzie rosnąć i ewoluować równolegle do procesu tworzenia – od pierwszej śrubki, przez każdy kabel, aż po ostatnią linijkę kodu. Będziecie mogli podglądać ich zmagania na kanale YouTube i innych social mediach.

Wyobraźcie sobie: grupa ambitnych studentów, zgrany zespół bioinżynierów, bioinformatyków i biotechnologów, każdy z lutownicą lub laptopem w ręku, tworzący coś, co może zmienić świat. Albo przynajmniej uczynić go trochę bardziej bioefektywnym.